Zuby

10. duben 2016 | 10.04 |

jsou k pos*ání celý život.

Říkala mi rodička, když Slečně před třinácti lety začaly lézt ty první a každý nový zoubek odnesla průjmem.

"Bolej, když rostou, bolej celej život a i ty třetí bolej.", pokračovala ve školení nezkušené matky -  mě.

S naší ADHD Tornádkou je jakákoli návštěva lékaře náročná. Ovšem návštěva zubaře je prakticky nemožná...

Máme skvělou doktorku, šikovnou a pečlivou. Chodíme k ní všichni čtyři. Slečna má (naštěstí) zuby po mně, měla vrtaných pár mléčných, teď už má druhé a všechny v pořádku.

Já mám (ve svém věku) asi šest plomb a jeden zub léčenej, protože se mi tak postupně rozpadá. Už kdysi dávno mi z něj zubařka ještě v Praze vytáhla nervy a pokaždé, když kousek odpadne, předělá se výplň a jde se dál. usmev

Kuky má zuby šílené. Noty na buben jsou celkem přesný výraz a různými potravinovými doplňky tomu taky nepřidal, že.

No a TL... Má asi zuby po něm. Zatím má většinu prvních a na nich asi šest kazů. Vyvrtat si nechala jen jednou jeden a od té doby se brání, jak to jde. Jak kvalitně umí kousat víme já i zubařka...

Při poslední prevenci před půl rokem si tu tlamku nechala aspoň zrentgenovat. A tím to opět skončilo. Paní doktorka ten rentgen zhlédla, ototila nám ho a řekla, že velice brzy skončíme v Motole, kde už se ovšem s malou bavit nebudou, zalehnou ji a prostě jí to vytrhnou.

Tahle situace nastala předvčírem. V noci ze čtvrtka na pátek tady Tornádka skučela, že ji bolí zub. Nacpala jsem do ní nějakej brufen a už jsem chtěla budit Kukyho, že tedy vyrazíme do toho Motola. Neskutečně se vyděsila, zalezla do postele a fňukala si pod peřinou, ale už se neukázala. Ráno statečně vyrazila do školy, ale už v půl deváté mi volala učitelka, že jí tam brečí a jestli si pro  ni přijedu. Zalarmovala jsem Kukyho a nakonec jsme přeci jen v tom Motole skončili.

zub

Tohle už opravdu nemělo smysl vrtat... A stálo mě to tři kila za Lego. mrk

Mám otázku na vás, chovatelky hyperzvířátek - máte nějaké návody/tipy/triky, jak absolvovat jakékoli vyšetření nebo ošetření?

Minule jsme (na radu zubařky) před návštěvou zubní ordinace dali nějaký lék na zklidnění, ale efekt to nemělo žádný. No, spíš opačný. Pak mi Tornádčina učitelka potvrdila, že to tak je. Že tyhle děti, jak mají ty drátky v hlavě jinak zapojený, na medikaci reagují celkově jinak.

Další prevence u zubařky nás čeká za dva týdny. Jsem zvědavá, jestli si Lou bude pamatovat, co bylo a jestli dokáže tu pusu aspoň otevřít...

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

RE: Zuby primula®pise.cz 10. 04. 2016 - 11:00
RE: Zuby hroznetajne®pise.cz 10. 04. 2016 - 21:44
RE: Zuby nazgúlí doupě 11. 04. 2016 - 07:26
RE: Zuby maarinka 11. 04. 2016 - 22:13