Feministická

11. prosinec 2015 | 18.29 |

 Eithné! Bude to o kotli! smich

Co si ženská neudělá sama, to nemá. Anebo má, ale blbě.  vetsi_usmev

Vyprávění na téma "topíme v kotli na tuhá paliva" už jste tu četli. Ale opakování je matka moudrosti, takže:

topení je okruh. Z kotle jde horká voda do radiátorů, cestou po baráku se ochladí a vrací se do kotle, kde se znovu ohřeje, jde do radiátorů... A tak dále. Voda, která se do kotle vrací, musí mít aspoň šedesát stupňů, jinak to kotlíkovi dělá hodně nedobře. Teploměr na zpátečce nemám, ale teplotní spád je přibližně dvacet stupňů (díky Valachu, ó veliký učiteli! mrk), takže složitým výpočtem se dopracujeme k tomu, kolik mi musí ukazovat teploměr na kotli. 

Rok jsem se o topení nestarala, je to chlapská práce (jsem si myslela usmev). Předvčírem Kuky přišel, že je v popelníku bláto, že kotel teče. 

Šla jsem do kolen. Mám ho dva roky (kotlíka, ne Kukyho vetsi_usmev) a už mi ho jednou měnili...

Sháněla jsem topenáře. Slíbil, že přijde, ale že musím kotel nechat vyhořet a vystydnout, aby ho mohl prohlédnout. Logicky. Samozřejmě se ochladilo a samozřejmě je Tornádka zdechlá. Už týden má osmatřicítky horečky, večer i děvětatřicet. Logicky. To se tak prostě vždycky sejde. Logicky. 

Topenář přišel, prohlédl a řekl, že kotel je v naprostém pořádku. A že buď máme blbý uhlí (rozuměj moc mokrý) anebo že blbě topíme. Že to, co mi teče do popelníku, je prostá kondenzace. A že jestli to neohlídáme, můžeme se dopracovat k průšvihu - kotlík prorezne. 

Nu, tak jsem to topení vzala na sebe. Samozřejmě jen z toho důvodu, že jsem starej kolenovrt a těch pětadvacet tisíc (který ještě nemám ani splacený) by mě kua s*alo. smich

Topila jsem včera, topím dnes, Kuky přišel z práce a jen šel vysypat popel. Aspoň to jsem nechala na něm (jako tahat žhavej popelník se žhavými uhlíky, které mi svítí na cestu...). Jásal: "Je to suchý!". 

Takže tak. Co si ženská neudělá sama... mrk

I když - tak mě napadá, že to až tak feministická není. Od počátku věků bylo udržování ohně v jeskyních na praženách. Prachlapi byli na lovu. 

Máme k tomu vlohy, prověřené tisíciletími. usmev

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

RE: Feministická eithne®pise.cz 11. 12. 2015 - 20:22
RE(2x): Feministická lentilka 11. 12. 2015 - 21:18
RE: Feministická sargo®pise.cz 12. 12. 2015 - 09:08
RE(2x): Feministická lentilka 12. 12. 2015 - 13:14