Musím se pochválit.

17. duben 2008 | 16.43 |
› 

17.04.2008 16:03 - Domácí historky - trvalý odkaz

Musím se pochválit.

Samochvála prý smrdí. Tak si pak vyvětrejte...


Jsem DOBRÁ! Tak co bych se tím nepochlubila.

Dopředu musím upozornit, že nejsem "ajťák" zkušenosti v tomhle směru veškeré žádné. Jsem obyčejný uživatel.

Máme doma dva počítače. "Notes" a "bednu". Notes byl v naprosto katastrofálním stavu, protože když jsme ho před rokem a něco pořídili, moc jsme toho nevěděli. Já sice v práci počítač používám, ale mám právo (přístupové) ho zapnout, vypnout, vytvořit dokument ve Wordu. Přítel nevěděl vůbec nic. Takže jsme v opojení instalovali a odinstalovávali, občas taky zavirovali, pak pracně lovili a vraždili - ovšem disku to asi příliš nesvědčilo...

Takže jsme dospěli k závěru, že nejlepší bude přeinstalovat operační systém. Když koupíte notes, máte OS nainstalovaný, ovšem placku k tomu nedostanete. Při prvním spuštění se objeví doporučení tuto vypálit. Což jsme neudělali. Ale máme doma XP, která jsme kupovali na bednu. Přítel to odnesl známému, který slíbil přeinstalaci, prý nevadí, když budeme mít na dvou počítačích stejnou verzi. Dobrá. Nakonec se ještě chlubil, že na notesu je nalepena kartička s kódy, takže to zaregistroval jako původní verzi. Fajn.
Co ovšem neudělal - zálohu ovladačů. Prý to není potřeba. ÁÁÁÁÁÁÁ!!!!

Včera si malá chtěla zahrát nějakou hru, ale maminka herodeska seděla na netu a nechtěla děťátko pustit. Tak jsem pojala spásnou myšlenku: nainstaluju jí to na notes...
Samozřejmě, že jsem to nenainstalovala. Ten chudák měl pocit, že nemá zvukovou kartu. No bodeť...

I uložila jsem dcerunku, řekla jí na dobrou noc a zahájila internetovou štvanici za ovladačem Realtek HD pro Acer Aspire 1642Z (jsem si matně pamatovala, že cosi takového tam bývalo...). Tři hodiny!! Tři hodiny mého mladého života jsem zabila touto činností! Přitom jsem asi tak třistakrát slibovala děsnou smrt kámošovi, potom příteli, posléze oběma.

Nakonec jsem objevila cosi na jakýchsi maďarských stránkách, vypadalo to slibně. Zazipovaný soubor, stahoval se asi čtyřicet minut. Dalších patnáct instaloval. Pak to chtělo asi čtyřikrát restartovat. Ale po posledním restartu se ozvala ona úvodní woknová znělka, která mi tak pije krev. Tentokrát zněla jako nejsladší hudba. Hudba úspěchu!

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře