Šimůnek II

13. říjen 2007 | 14.43 |
› 

13.10.2007 15:05 - Pejsci - trvalý odkaz

Šimůnek

ale Adámek taky, samozřejmě...

Jak jsme málem přišli o štěně.Naše štěňátko dožilo věku čtyři a půl měsíce, to je doba, kdy se pejskům mění mléčný chrup za trvalý. Koušou, na co přijdou. Takže Šimon málem nedožil let následujících... Že překousal drát k internetu, k reprobedně - dostal vynadáno od pánečka a to se přežít dá. Páneček si dal cvičení s pájkou a dobrý. Ovšem když se malej pustil do přívodního kabelu k počítači.... Teda k notesu. Máme notes. To si takhle cosi ťukám, najednou mi potemněl display, štěněčí jekot a zběsilej úprk. Ono dostat dvěstě dvacet do tlamy, asi žádná slast!


To je pako, co? to JÁ už dávno nedělám, já už jsem totiž velkej pes!

Zase děláš jiné, Adámku...

Jak jsme málem přišli o velkého psa.

Adam je dospělý, šestiletý, ví, co smí a co ne. Ovšem - čemu neodolá, jsou odpadky....
To jsme takhle ráno odcházely do práce a do školky a v tom ranním shonu jsem je zapomněla přendat z kuchyně do předsíně. Odpoledne při příchodu mě už u dveří praštil do čumáku nepředstavitelnej smrad. Odpadky! No jasně. Rozházené po celé kuchyni! Uklidila jsem to, ponadávala a pustila to z hlavy. Ovšem večer už Adam odmítl žrát, ráno se nevykadil, vadnul... Ach jo! Ach ne - ne takhle brzy po Mikýskovi! Po práci letíme na veterinu! Malou jsem ze školky vyvlekla rychlostí blesku a jdem teda na tu veterinu. Napadaly mě nejchmurnější představy: neprůchodnost střev, operace - to byly asi tak ty nejmírnější....
Najednou se Adámek zastavil a začal dávit. Vylezlo z něj cosi příšerného... Bílého, jak tkaničky, obalené čímsi žlutým... "Škrkavky! Panebože! Tolik! Takže odčervit komplet celou smečku, včetně malé, chlapa a mě!", prolítlo mi hlavou. Ale pak jsem si vzpomněla, že jsem Adámka odčervila před třemi týdny, i sebrala jsem odvahu a šla se v té hromadě pošťourat klacíkem. 
Igelitovej sáček... Z odpadků...
Chvíli na to Adámek zmizel do křoví, zanechal tam hromadu, že přes ni neviděl a vrátil se s úlevným výrazem... 

No, hlavně, když si rozumíte, kluci...

 

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře