Předvánoční nálada

5. prosinec 2007 | 12.22 |
› 

05.12.2007 07:18 - Výlety a jiné úlety.... - trvalý odkaz

Předvánoční nálada


Včera jsme měly s malou chvilku času, tak jsme šly obhlídnout vánoční trhy. Začly jsme na Václavském náměstí, slečna tam ze mě vypáčila perník (asi pětidekovej, za čtyřicet korun...) a nad stromkem se jen ušklíbla: "Dyť je celej umělej!".

Tak jsem ji vlekla na Staroměstské náměstí, doufajíc, že tam budou zpěváčci. Loni tam zpívali koledy, živě, letos nic. Asi bylo moc brzy.

Dorazily jsme tam chvilku před celou hodinou, tak jí říkám, že se podíváme na apoštoly. 


"A to je jako všechno? To nic nebylo, to bylo krátký!"
"Cizinci sem na to jezděj zírat z celýho světa a ty, pražanda... Na to musíš být hrdá, to je náš národní poklad!", nevím, co mě to popadlo, ale slečna mě zná, slečna to neřešila. Vlekla mě ke stánkům.Pečené kaštany! Ty mi kupovala babička, stávaly patnáct korun... Ovanula mě vzpomínka na dětství. Stály padesát deset deka. Ale mladý, sympatický prodavač, nejspíš potěšen tím, že taky slyší češtinu, se mě ptal, jestli nechci aspoň ochutnat a jeden mi dal do dlaně. Byl horkej, ale dobrej..."Co je to tady za pána?" Začala jsem vyprávět o Mistru Janovi, ale asi po dvou větách mě přerušila: "Vůbec nerozumím, co říkáš. Pojď se podívat támhle.".
Týnský chrám

a ještě jednou... Povšimněte si týpka vpravo dole... Tvářil se, že ho fotím, ale konec konců nemusel mi čumět do čočky, že?


jak by ta naše Praha byla krásná, kdyby nebyla plná cizáků, nevkusnejch skleněnejch kytek a ruskej armádních čepic...


tady jsem kdysi prodávala....

A nakonec trocha barvotiskové vánoční nálady


"Mami, co to je?".
"Betlém".
"Co? To neznám!".
"To patří k vánočnímu příběhu, už jsem ti ho vyprávěla?".
"Ne. Tak mi to řekni!".

PS: A v centru jsem byla na dlouhou dobu naposled! Kdybych zas někdy měla pocit, že mi chyběj lidi, modřiny od loktů, pošlapaný nohy, nevraživý ksichty.... 
Pokoj lidem dobré vůle...

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

 zatím nebyl vložen žádný komentář