Kultura cestování

21. listopad 2007 | 15.01 |
› 

21.11.2007 15:01 - Výlety a jiné úlety.... - trvalý odkaz

Kultura cestování

za tohle chtějí víc peněz...

Jakožto nemajitel řidičáku jsem nucena používat městskou hromadnou. Většinou se to dá, jsem zvyklá, ale dnes ráno to byl zážitek, který mě donutil probudit se ještě před příjezdem na pracoviště.

V polospánku dojdu do metra a zjistím, že vlak stojí ve stanici. Hurá. Nastoupím a pospávám dál. Najednou se ozve: "Upozorňujeme cestující, že z technických důvodů je na trase C omezen provoz a intervaly jsou nepravidelné. Děkujeme za pochopení.".
Pohoda, času dost, vyšla jsem dřív, nic se neděje. To jsem ovšem netušila, že strojvůdce zůstane ve stanici a nechá otevřené dveře. Během dalších asi sedmi minut, co jsme stáli v zastávce, se tlačili další a další lidé. Byli i tací, kteří když viděli naplněnost vagónu, moudře usoudili, že tam se už nevejdou a že počkají na další. Ovšem pak vyslechli zmíněné hlášení a usoudili, že se vejdou a začli se tlačit...
Zlatým hřebem byl jakýsi senior, který nutně kamsi musel v sedm ráno. Budiž. Začal se rvát s takovou vehemencí, že vyvolal dominový efekt v celém vagonu. Když jsme jakž takž pochytali rovnováhu, odkudsi z davu se ozvalo: "Netlačte se, sem už se nikdo nevejde!". Měla jsem tu smůlu, že se dědek protlačil sotva ke mně a já na něj zírala, protože mě taky porazil. A jaký už to byl takový roztomilý dědoušek, oznámil mi: "Nečum ty smrade nebo ti jednu vrazim!". Obvykle nemívám pro jadrnou odpověď daleko, ranní klid a pohodu v dopravním prostředku uchránilo od hysterické scény (vyvolané mnou) pouze to, že jsem stále ještě napůl spala.

Naštěstí jezdím jen tři stanice, ale tohle se opakovalo na každé... A k dovršení všeho ještě těsně před tím, než jsem vystupovala tam jakýsi spolucestující začal zahušťovat už tak dost hustou atmosféru plynem. Normálně tam prděl. Naštěstí nesnídám.

Vypadla jsem z metra a u magistrály, kde jindy chodím div ne s kapesníkem přes hubu, zhluboka dýchala, vděčna za vzduch!

Pane generální, je vám málo dvěstě tisíc měsíčně? Bojíte se, že od příštího roku nebudete mít na benzín do svého soukromého vozidla? Nestíháte splácet hypotéku? Potřebujete vyšší plat, protože jinak nechápu, jak si můžete dovolit zdražovat... Za co? Jeďte se někdy projet MHD.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 2 (1x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

 zatím nebyl vložen žádný komentář